Når Louise Vælds udbyder hendes mindfulness-kurser er der som regel en god tilslutning
Kurserne er med årene vokset i deltagerantal, men denne gang er det gået utroligt hurtigt med at få booket pladserne til efterårets kursus.
’Vi var ikke engang nået igennem foråret, før mit kursus var overtegnet, så jeg måtte lige oprette et par ekstra pladser’ fortæller Louise, som er meget overrasket over og glad for at hendes mindfulness-kurser er blevet så populære.
På spørgsmålet om, hvad hun tror der gør at hun har fået sådan en succes, svarer Louise glad: ’Jeg er et ’menneske-menneske’ og er meget nærværende i de ting jeg gør, og det smitter af på mine kursister.
Vi i Videnparken er altid glade for at det går vores lejere godt, og hvis du vil på et af Louise Vælds’ kurser, kan du klikke dig forbi Louise Vælds hjemmeside.